+420 577 018 282
Rezervuj stůl/pokoj

Život s handicapem pohybového nebo smyslového charakteru není žádný med, proto není divu, že si jeden občas potřebuje od světa odpočinout na dovolené. Bohužel ne všechna ubytování chápou specifické potřeby takové klientely a sehnat hotel s bezbariérovým přístupem je někdy jako hledat jehlu v kupce sena, a to hlavně když se díváte po ubytování ve Zlíně.

A když už takový hotel nebo penzion najdete, není to ještě výhra, za kterou by stálo bouchnout šampaňské. I když nese ubytování štítek, že je bezbariérové, neznamená to, že i místní personál je zvyklý na zacházení s handicapovanými hosty. Což ale hodně závisí na charakteru jednotlivých osob, protože na blbce v uniformě lokaje může narazit naprosto kdokoliv, ať už běhá jako laňka, jezdí na vozíku nebo s sebou vede slepeckého psa.

Pokud tedy opravdu chcete dovolenou, na které si nebudete připadat jako vosk, určitě se řiďte nejenom tím, co o sobě zvesela hlásá hotel na informační stránce, ale to, co o něm píší další hosté – handicapovaní i nehandicapovaní.

Bezbariérový přístup i slepecký pes

Bezbariérový přístup najdete snadněji u ubytování hotelového charakteru než u penzionů nebo apartmánů. Na druhou stranu se ale v penzionu můžete dočkat domácnějšího prostředí a tedy i lepšího přístupu. Personál v hotelu by mohl být neosobní, chladný a nevstřícný, zato samotný hotel bude mít lepší bezbariérový přístup.

Penzion představuje domácí prostředí, kde se handicapovaní budou cítit pohodlněji, ovšem bezbariérový přístup očekávejte spíše jenom do přízemí nebo zvýšeného patra. Trochu jednodušší mají toto hledání lidé se slepeckým psem. Ti se mohou ubytovat v jakémkoliv hotelu, penzionu, apartmá nebo ubytovně, kde jsou povolení domácí mazlíčci.

A některé hotely jsou dokonce specializované, takže i když tam normální pejskaři se svým mazlíkem nemohou, lidé se slepeckým psem se tu ubytovat mohou. Při hledání dobrého ubytování pro handicapované se určitě nenechte odradit prvním neúspěchem nebo špatným přístupem.

Rezervuj stůl/pokoj

Rezervační formulář

Vaše objednávky na rezervaci prosím odesílejte s předstihem 24 hodin.

V případě rezervace pokojů prosím uveďte počet osob.