+420 577 018 282
Rezervuj stůl/pokoj

Poznejte krásy ostrova Rhodos

Rhodos je řecký ostrov, který se nachází v Egejském moři a je jedním z největších ostrovů Dodekanéského souostroví. Jde o velmi navštěvované a oblíbené místo mezi zahraničními i místními turisty, což je především způsobeno jeho překrásnou přírodou a čistými plážemi s klidným mořem.
Hlavním městem tohoto ostrova je stejnojmenné město Rhodos, které obývá přibližně 50 000 obyvatel. Rhodosu lidé říkají ostrov věčného slunce a to pravděpodobně z toho důvodu, že jeho podnebné klima je nejmírnější v celém Středomoří.

 

Dominantou východního pobřeží je město Lindos
Na Rhodosu najdeme mnoho velice zajímavých a báječných míst. Dominantu východního pobřeží tvoří město Lindos, které patří mezi nejnavštěvovanější místa na ostrově. Je to také místo s nejvyššími naměřenými teplotami z celého ostrova. Můžete zde najít středověké johanitské pevnosti a starověkou Akropoli s chrámem. Ta během letního období čelí nájezdům mnoha turistů a to zejména ráno, kdy teplota ještě není vysoka. Vyšší teploty turisty láká spíše na pláže než na výstup na Akropoli, který je poměrně náročný.

 


Hlavní město Rhodos – zábava na prvním místě
Hlavní město Rhodos láká turisty především zábavou, o kterou je tady výborně postaráno. Nachází se zde mnoho restaurací, barů, typické řecké taverny i kavárny. Navštívit zde můžete starověký Palác velmistrů, který sloužil jako pevnost, obydlí pro rytíře a k náboženským účelům.
V hlavním městě ostrova Rhodos se nachází také přírodní park Rodini, Afroditin chrám nebo přístav Mandraki, který je zajímavý především tím, že zde stál jeden ze sedmi divů světa a to rhodský Kolos. Ostrov Rhodos díky svému postavení omývá z každé strany jiné moře a to konkrétně z východu moře Egejské a ze západu Středozemní moře.

 


Mezi Čechy se těší velké oblibě
Ostrov Rhodos patří mezi nejoblíbenější místa, kde čeští turisté rádi tráví svou dovolenou. Ročně jich toto místo navštíví v průměru až tři sta tisíc. Ani špatná ekonomická situace, která teď momentálně v Řecku vládne, české turisty od navštívení tohoto ostrova neodrazuje. Nyní také můžete využít různé slevové akce na pořízení zájezdu do Řecka.

Rezervuj stůl/pokoj

Rezervační formulář

Vaše objednávky na rezervaci prosím odesílejte s předstihem 24 hodin.

V případě rezervace pokojů prosím uveďte počet osob.