+420 577 018 282
Rezervuj stůl/pokoj

Kdo v restauraci zaplatí účet?

 

V poslední době zapomíná zejména mladá generace na základní pravidla jak se správně zachovat na večeři v restauraci se svojí přítelkyní nebo dodržet několik základních pravidel, co byste neměli dělat v práci. Gentlemanské oblečení a noblesní vystupování Oldřicha Nového, které známe například z filmu Kristián se ze společnosti postupně vytrácí.

 

Jedno ze základních pravidel pravého gentlemana nám říká, že muž musí otevřít a podržet dveře za každou cenu, i kdyby to měly být automatické posuvné dveře. Do restaurace vstupuje jako první muž, jíst u stolu začíná první žena a mnoho dalších pravidel správné etikety. Při schůzce s vyvolenou dívkou my se muž rovněž neměl točit jen kolem výčepu, neustále kontrolovat svůj mobil nebo pokukovat po přítomných slečnách.

 

Deset situací vám může pomoci při rozhodování, kdo v restauraci zaplatí účet. Vždy záleží na konkrétní situaci. Jak se vypořádat v několika nejběžnějších situací s vyrovnáním útraty za dobré jídlo a pití v restauraci? Pokud pozvete svou dívku na večeři, musí počítat s tím, že kdo zve, ten také platí. Jiné situace nastává, když jdeme na oběd s kolegou z práce, partou přátel nebo rodiči.

Rezervuj stůl/pokoj

Rezervační formulář

Vaše objednávky na rezervaci prosím odesílejte s předstihem 24 hodin.

V případě rezervace pokojů prosím uveďte počet osob.