+420 577 018 282
Rezervuj stůl/pokoj

Český Krumlov

Český Krumlov je unikátní město, kde na vás bude na každém rohu působit kouzlo historie ale zároveň zde můžete vidět i moderní prvky. První zmínka o městě je z roku 1253 kdy bylo město dnes známe jako Český Krumlov označováno jménem Chrumbenowe. Největší rozkvět zaznamenalo město za vlády pánů z rodu Rožmberků. Od 14 do konce 17 století se ve městě událo mnoho změn, díky kterým bylo postaveno například barokní divadlo. Od konce 17 století se v Krumlově žádné zásadní změny neodehrály a město si tak uchovalo svou historickou podobu.

 

Co se vyplatí v Krumlově navštívit?

  • První místo, které se určitě vyplatí navštívit, je Zámek města Český krumlov. Zámek byl postaven ve 13-tém století, byl ale i nadále zdokonalován. Při prohlídce zámku máte možnost vidět celý areál.

  • Druhé nádherné místo, které láká nejen turisty ale obyvatele města je Zámecká zahrada ve které můžete najít otáčivé hlediště, letohrádek Bellarie nebo hudební pavilon.

  • Egon Schiele Art Centrum je kulturní dominantou města Český Krumlov. V galerii můžete vidět obrazy od rakouského umělce, který své tvůrčí období trávil právě v Krumlově a tímto městem se i inspiroval, ale i obrazy od jiných umělců z celého světa.

  • Ve městě se také nachází zahradní ateliér Egona Schieleho, ve kterém si můžete prohlédnou díla současných umělců.

 

Toto ale i mnoho dalších památek si můžete ve městě Český Krumlov prohlédnout, tak neváhejte a určitě město navštivte!

 

TIP: Více informací o Českém Krumlově najdete na cestovatelském webu cestujeme.info.

Rezervuj stůl/pokoj

Rezervační formulář

Vaše objednávky na rezervaci prosím odesílejte s předstihem 24 hodin.

V případě rezervace pokojů prosím uveďte počet osob.